اخبار مرتبط

 • درمان خود بیمار انگاری یا هیپوکندریا
  by admin1 on فروردین ۱۴, ۱۳۹۹ at ۴:۳۳ بعد از ظهر

  خود بیمار انگاری، اضطراب سلامت یا هیپوکندریا در حقیقت یک نگرانی وسواسی و غیرمنطقی در مورد داشتن یک بیماری جدی پزشکی است. در این مقاله به بررسی این بیماری می‌پردازیم. روش‌های درمان خود بیمار انگاری هدف از درمان خود بیمار انگاری بهبود علائم و توانایی فرد در زندگی روزمره است. تحقیقات نشان داده‌اند که درمان […] نوشته درمان خود بیمار انگاری یا هیپوکندریا اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • توصیه‌هایی به خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم در روزهای کرونایی
  by admin1 on فروردین ۱۴, ۱۳۹۹ at ۳:۴۷ بعد از ظهر

    مشاور رئیس بنیاد امور بیماریهای خاص با بیان اینکه مبتلایان به اوتیسم دچار اختلال عدم یکپارچگی حسی هستند و علاقه‌مندند اشیا را در دهانشان بگذارند یا سطوح مختلف را لمس کنند، می‌گوید: از آنجایی که ویروس کرونا از طریق گذاشتن اجسام آلوده در دهان یا لمس اشیای آلوده و تماس دست با چشم، بینی […] نوشته توصیه‌هایی به خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم در روزهای کرونایی اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 •  چند راهکار برای مقابله با طرح‌واره‌های ذهنی برای کاهش زنجیره کرونا
  by admin1 on فروردین ۱۴, ۱۳۹۹ at ۱۱:۳۱ قبل از ظهر

    رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران نحوه ترک رفتارهای اشتباه برای مقابله با کرونا را از طریق شبیه‌سازی ذهنی توضیح داد و گفت: بر اساس سنت‌های فرهنگی در طول تاریخ، طرحواره‌ای با پشتوانه فرهنگی در مردم شکل گرفته است که روز سیزده بدر را در طبیعت بگذرانند؛ این طرحواره در دراز مدت شکل گرفته و […] نوشته  چند راهکار برای مقابله با طرح‌واره‌های ذهنی برای کاهش زنجیره کرونا اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • تاثیر مخرب استرس بر عملکرد مغز
  by admin1 on فروردین ۱۴, ۱۳۹۹ at ۱۰:۱۷ قبل از ظهر

    پژوهشگران “انجمن علوم اعصاب” آمریکا اخیرا اعلام کرده‌اند استرس بیش از آن چیزی که افراد تصور می‌کنند بر عملکرد مغز آنها تاثیر می‌گذارد. به گزارش سایک نیوز و به نقل از ایسنا، پژوهشگران اخیرا پس از بررسی‌هایی که بر روی حیوانات و انسان‌ها انجام دادند، اظهار کردند که استرس می‌تواند بر نحوه عملکرد مغز […] نوشته تاثیر مخرب استرس بر عملکرد مغز اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • کودکان و قرنطینه خانگی!
  by admin1 on فروردین ۱۱, ۱۳۹۹ at ۴:۵۳ بعد از ظهر

   در روزهایی که برای حفظ سلامت خود و خانواده در قرنطینه خانگی به سر می‌بریم و جامعه پزشکی به منظور قطع زنجیره ابتلا به کووید 19 مدام مردم را به ماندن در خانه دعوت می‌کنند، کسانی نیز هستند که با سهل‌انگاری تمام به هشدارها بی اعتنا بوده و هنوز قرنطینه خانگی را جدی نگرفته‌اند. یکی […] نوشته کودکان و قرنطینه خانگی! اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

۱۳۹۷/۰۳/۲۷ اخبار مرتبط