اخبار مرتبط

سایک نیوز ما، جمعی از دانش آموختگان روانشناسی و مشاوره سعی در ارتقاء مطالب ارائه شده در این رشته داریم تا با کمک یکدیگر بتوانیم از اطلاعات روز دنیا بهره مند شویم.

 • تنهایی با زوال شناختی در افراد مسن مرتبط است!
  by Admin on تیر ۱۹, ۱۴۰۳ at ۱:۴۸ بعد از ظهر

  تنهایی یک تجربه رایج در میان سالمندان است که پیامد های مهمی برای سلامت شناختی دارد. یک مطالعه اخیر در 15 کشور اروپایی نشان داد که تنهایی با عملکرد شناختی پایین تر در همه حوزه های شناختی ارزیابی شده مرتبط است. این تحقیق در Psychology and Aging منتشر شده است. تنهایی به شکاف بین روابط […] نوشته تنهایی با زوال شناختی در افراد مسن مرتبط است! اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • تاثیر محدود کردن زمان استفاده از رسانه‌ های اجتماعی بر سلامت روان
  by Admin on خرداد ۲۹, ۱۴۰۳ at ۵:۲۶ بعد از ظهر

  تحقیقاتی در زمینه فناوری، ذهن و رفتار نشان می‌دهد که محدود کردن استفاده روزانه از رسانه‌ های اجتماعی می‌تواند سلامت روان بزرگسالان جوان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. رسانه‌های اجتماعی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مدرن تبدیل شده‌اند. رسانه‌های اجتماعی به عنوان برنامه‌های کاربردی مبتنی بر اینترنت تعریف می‌شوند که امکان ایجاد […] نوشته تاثیر محدود کردن زمان استفاده از رسانه‌ های اجتماعی بر سلامت روان اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • ۱۰ اثر روانشناسی بر عملکرد ورزشکاران
  by Admin on خرداد ۲۹, ۱۴۰۳ at ۵:۰۸ بعد از ظهر

  سایک نیوز به نقل از ایسنا: روانشناسی علم مطالعه رفتار انسان و روانشناسی ورزشی مطالعه رفتار ورزشی و کاربرد یافته های روانشناسی برای بهبود عملکرد و ارتقای تندرستی است. از حوزه‌های مهم مورد مطالعه روانشناسی ورزشی که به ویژه در آمادگی قهرمانان کاربرد دارد، آمادگی روانی برای عملکرد است که ورزشکار را برای مسابقه آماده […] نوشته ۱۰ اثر روانشناسی بر عملکرد ورزشکاران اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • 8 تأثیر خاموش استرس روی بدن!
  by Admin on خرداد ۲۹, ۱۴۰۳ at ۴:۴۱ بعد از ظهر

  سایک نیوز به نقل از ایسنا: با توجه به بررسی‌های انجمن روان‌شناسی ایالات متحده، نزدیک به دو سوم افراد تحت استرس‌های مزمن در این کشور اعلام کرده‌اند که از اثرات جسمی مرتبط با آن نیز رنج می‌برند. با توجه به بررسی‌های انجمن روان‌شناسی ایالات متحده، نزدیک به دو سوم افراد تحت استرس‌های مزمن در این […] نوشته 8 تأثیر خاموش استرس روی بدن! اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • افسردگی پس از زایمان چه نشانه‌هایی دارد؟
  by Admin on خرداد ۲۹, ۱۴۰۳ at ۱:۵۰ بعد از ظهر

  سایک نیوز به نقل از فارس: اگر پس از زایمان احساس کنیم که فرزند خود را دوست نداریم یا به او اهمیت نمی‌دهیم، ممکن است دچار افسردگی پس از زایمان شده باشیم. در چنینی شرایطی باید بدون فوت وقت با یک روانپزشک مشورت کرده و در صورت نیاز با نظارت او، دارو مصرف کنیم. بدن […] نوشته افسردگی پس از زایمان چه نشانه‌هایی دارد؟ اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

۱۳۹۷/۰۳/۲۷ اخبار مرتبط