اخبار مرتبط

سایک نیوز ما، جمعی از دانش آموختگان روانشناسی و مشاوره سعی در ارتقاء مطالب ارائه شده در این رشته داریم تا با کمک یکدیگر بتوانیم از اطلاعات روز دنیا بهره مند شویم.

 • مهارت ایجاد “وقفه” در تنش‌های زناشویی
  by Admin on بهمن ۱۶, ۱۴۰۱ at ۱۱:۱۱ قبل از ظهر

  سایک نیوز به نقل از ایسنا: در زندگی مشترک هر چقدر که همخوانی و سازگاری بین زوجین باشد و ارتباط نزدیک و صمیمی میان آن‌ها حکمفرما باشد، گاهی بنابر مسائلی و تعارضاتی این روابط و سازگاری خدشه دار می‌شود و جایی فرا می‌رسد که آن‌ها با همدیگر نظرات متفاوت داشته و موقعیت را به نفع […] نوشته مهارت ایجاد “وقفه” در تنش‌های زناشویی اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • ورزش می تواند شدت عوارض جانبی درمان سرطان سینه را کاهش دهد.
  by Admin on بهمن ۱۶, ۱۴۰۱ at ۱۰:۳۹ قبل از ظهر

  سایک نیوز به نقل از دانشگاه ادیت کوان: سرطان سینه شایع ترین شکل این بیماری در بین زنان است. در استرالیا از هر هشت زن یک زن تا سن 85 سالگی به سرطان سینه مبتلا می شود. رادیوتراپی به عنوان یکی از اجزای مهم درمان سرطان سینه ظاهر شده است، اما می تواند منجر به […] نوشته ورزش می تواند شدت عوارض جانبی درمان سرطان سینه را کاهش دهد. اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • جزئیات جدید صدور مجوز روانشناسی/ از برخورد با اجاره پروانه تا لغو آن در صورت عدم فعالیت
  by Admin on بهمن ۱۶, ۱۴۰۱ at ۱۰:۲۱ قبل از ظهر

  سایک نیوز به نقل از ایسنا: رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از اتصال این سازمان به درگاه ملی مجوزها خبر داد و گفت که از این پس متقاضیان دریافت پروانه اشتغال روانشناسی و مشاوره می‌توانند با مراجعه به این درگاه و بارگذاری مدارک خود، ظرف مدت زمان ۴۰ روز و پس از تایید […] نوشته جزئیات جدید صدور مجوز روانشناسی/ از برخورد با اجاره پروانه تا لغو آن در صورت عدم فعالیت اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • بلایی که دود خودروها بر سر مغز ما می‌آورد.
  by Admin on بهمن ۱۳, ۱۴۰۱ at ۱۰:۳۳ قبل از ظهر

  سایک نیوز به نقل از ایرنا: دانشمندان به این نکته پی برده اند که تنفس هوای آلوده احتمالاً بر نحوه سیم‌کشی مغز (اتصالات عصبی) تأثیر می‌گذارد. به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وبگاه سایِنس اَلِرت، آن‌ها کشف کردند که استنشاق دود اگزوز خودروها ممکن است اتصالات مغزی را در مدت ۲ ساعت تغییر دهد. دانشمندان دانشگاه […] نوشته بلایی که دود خودروها بر سر مغز ما می‌آورد. اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

 • نشانه‌های افسردگی در کودکان
  by Admin on بهمن ۱۳, ۱۴۰۱ at ۱۰:۰۲ قبل از ظهر

  سایک نیوز به نقل از ایسنا: علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان متفاوت از بزرگسالان است. اولین جلوه افسردگی در کودکان به شکل طغیان‌های مکرر خشم در برابر ناکامی‌ها به شکل کلامی یا رفتاری نمود پیدا می‌کند. به گزارش ایسنا، روزنامه جام جم نوشت: «طغیان‌ها متناسب با وقایع پیش‌آمده نیستند و حداقل سه بار در هفته در […] نوشته نشانه‌های افسردگی در کودکان اولین بار در سایک نیوز پدیدار شد.

۱۳۹۷/۰۳/۲۷ اخبار مرتبط